Ocalały z katastrofy w Topolowie będzie operowany

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2014 12:24

Mężczyzna, który jako jedyny przeżył katastrofę samolotu niedaleko Częstochowy najprawdopodobniej w środę (9 lipca) przejdzie operację kręgosłupa. Ponieważ złamanie jest dość skomplikowane będzie wymagało trudnej operacji. Na szczęście ogólny stan chorego jest "dobry, jak na taki uraz".

Sobotnią katastrofę należącego do prywatnej szkoły spadochroniarskiej samolotu piper navajo przeżyła jedna osoba - 40-letni instruktor. Mężczyzna doznał urazu klatki piersiowej i kręgosłupa, miał też złamaną rękę, jego stan był stabilny. W poniedziałek został przesłuchany przez prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy prokuratorów przy udziale ekspertów z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Inne obrażenia, z którymi mężczyzna trafił do szpitala po wypadku są pod kontrolą, podobnie zresztą jak jego funkcje życiowe. Nie ma bezpośredniego zagrożenia życia.

W katastrofie samolotu w Topolowie niedaleko Częstochowy zginęło 11 osób. Po wypadku wrak palił się, a ciała znajdujących się w środku dziewięciu ofiar zostały praktycznie zwęglone. Prowadzący śledztwo prokuratorzy poinformowali, że w chwili katastrofy jeden z silników nie pracował.

Więcej: www.tvn24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum