×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Obchodzono Dzień Dziecka Utraconego

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia16 października 2017 10:24

15 października na świecie był Dniem Dziecka Utraconego. Data nie jest przypadkowa, ponieważ ciąża, licząc od 1 stycznia kończy się własnie wtedy. Pierwszy raz jego obchody zorganizowano w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych.

Obchodzono Dzień Dziecka Utraconego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z okazji Dnia Dziecka Utraconego spotkania odbyły się w Szczecinie, Stargardzie, Policach i Barlinku. Bliscy zmówili modlitwę pod Pomnikiem Dziecka Utraconego na szczecińskim Cmentarzu Zachodnim. Rodzin, które dotyka dramat jest w zachodniopomorskim dużo. Na terenie tamtejszej diecezji corocznie dochodzi do ok. 1000 poronień. W samym Szczecinie, według informacji z NFZ, około 300.

Wspólna troska i modlitwa pozwala przeżyć dramat utraty i czas żałoby. Niebawem będzie też można pochować dziecko we wspólnym grobie. Specjalne miejsce pochówku powstanie na Cmentarzu Zachodnim.

Obecnie w Szczecinie trwają szczegółowe ustalenia dotyczące procedury sprawienia pogrzebu dzieci martwo urodzonych, w przypadku, gdy rodzice dziecka nie zdecydują się na pogrzeb rodzinny - mówi Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta.

Więcej: www.gs24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum