Obchodzimy XXII Światowy Dzień Chorego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2014 14:40

- Chrześcijanin powinien pokazywać sens życia w chorobie i cierpieniu - mówił krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Stanisław Warzeszak podczas niedzielnej mszy w warszawskiej bazylice św. Krzyża. 11 lutego przypada XXII Światowy Dzień Chorego.

Jak zauważył krajowy duszpasterz służby zdrowia, "nikt nie poznał do końca siebie, dopóki nie doznał cierpienia".

Chorym krajowy duszpasterz służby zdrowia życzył, by w ich życiu było "jak najwięcej miłości i czułości, szczególnie ze strony personelu medycznego, ale także ze strony rodzin, bliskich".

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 roku do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie.

Po raz pierwszy Dzień Chorego obchodzono w 1993 roku, a główne uroczystości odbyły się w Lourdes i częściowo w Rzymie. W kolejnym roku miejscem centralnych obchodów była Jasna Góra.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum