OZZPiP: to już ósmy w grudniu nekrolog zakażonej pielęgniarki

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2020 21:15

W poniedziałek (28 grudnia) wieczorem związek zawodowy pielęgniarek i położnych poinformował o śmierci 49-pielęgniarki, która pracowała w sieradzkim szpitalu.

OZZPiP: to już ósmy w grudniu nekrolog zakażonej pielęgniarki
Fot. Shutterstock

''Nasza koleżanka śp. Agnieszka Iwańska pracowała w Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Zmarła 23 grudnia 2020 roku w wieku 49 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje'' - napisał na mediach społecznościowych Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

19 grudnia po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 zmarła 57-letnia pielęgniarka Jolanta Grycko. Pracowała w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie.

16 grudnia w wieku 53 lat po zakażeniu koronawirusem zmarła pielęgniarka Ewa Wołoszyn. Pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.

13 grudnia zmarł pielęgniarz Krzysztof Proskura. Pracował w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.  Odszedł w wieku 64 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

11 grudnia zmarła 57-letnia położna Bogusława Garbarz. Pracowała w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

27 listopada zmarła zakażona koronawirusem 55-letnia pielęgniarka Elżbieta Stochmiał. Pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

2 grudnia zmarła 37-letnia pielęgniarka Bogusława Janiec-Wołowska. Pracowała w Szpitalu Grochowskim sp. z o.o. w Warszawie.

30 listopada po powtórnym zakażeniu koronawirusem zmarła Katarzyna Dawidek. Miała 57 lat, pracowała w Powiatowym Centrum Medycznym Spółka z o.o. w Braniewie.

Czytaj też: Pielęgniarki stały się przezroczyste dla rządzących. Przypomni o nich akcja protestacyjna?

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum