OZZL do ginekologów: nie zatrudniajcie się w tarnobrzeskim szpitalu

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2013 13:25

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy apeluje do lekarzy ginekologów, aby nie zatrudniali się w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu na oddziale położniczo-ginekologicznym, gdyż poprą w ten sposób "antylekarskie, antypracownicze i antyzwiązkowe działania", jakie podejmuje - w ocenie OZZL - dyrekcja szpitala.

OZZL do ginekologów: nie zatrudniajcie się w tarnobrzeskim szpitalu

Jak informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy od ponad 5 lat na oddziale tym udzielała świadczeń zdrowotnych spółka lekarska utworzona przez lekarzy - pracowników szpitala i nie budziło to żadnych sprzeciwów ani dyrekcji szpitala, ani pacjentów, ani NFZ. Od pewnego czasu jednak widoczny jest konflikt dyrekcji z lekarzami spółki.

W ocenie lekarzy - członków spółki, dyrekcja szpitala nie chce już, by oddział pracował w takiej formie organizacyjnej, jak dotąd. Dyrekcja szpitala zorganizowała konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych, zamieszczając takie warunki, że - jak twierzą lekarze - udział spółki w konkursie nie był możliwy.

Ogłoszono konkurs na kierownika oddziału, który ma zorganizować nową kadrę lekarską i rozpocząć działalność leczniczą po zakończeniu trwającego aktualnie remontu odziału położniczo-ginekologicznego.

W ocenie lekarzy - członków spółki - prawdziwym powodem konfliktu jest aktywna działalność kilku lekarzy ze spółki partnerskiej w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy. "Sprzeciwiają się oni m.in próbom zwolnienia z pracy tych lekarzy, którzy stali się dla pracodawcy niewygodni" - informuje OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum