ONZ: pół miliarda osób cierpi z powodu głodu

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2019 17:33

Z najnowszego raportu przygotowanego przez agencje ONZ wynika, że niemal pół miliarda osób w rejonie Azji i Pacyfiku nadal jest niedożywionych - informuje Rzeczpospolita.

ONZ:  pół miliarda osób cierpi z powodu głodu
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dane zebrane przez ONZ wskazują, że - w związku z pogłębiającymi się nierównościami społecznymi - mimo względnie szybkiego wzrostu gospodarczego dochody mieszkańców regionu nie rosną wystarczająco szybko, by zapewnić właściwą, pożywną dietę setkom milionów mieszkańców regionu Azji i Pacyfiku, które nadal żyją w nędzy.

Raport zawiera apel do rządów, by te połączyły starania w walce z nędzą.

Cele z zakresu zrównoważonego rozwoju, jakie stawia sobie ONZ, przewidują, że do 2030 roku w regionie Azji i Pacyfiku głód powinien zostać całkowicie zlikwidowany - wszyscy mieszkańcy tego regionu powinni mieć do tego czasu dostęp do wystarczających zasobów żywności przez cały rok.

Więcej niż co piąty mieszkaniec regionu boryka się z umiarkowanym lub poważnym deficytem żywności, co oznacza, że przynajmniej przez pewną część roku doskwiera mu głód. W najbardziej skrajnych przypadkach mowa jest o osobach, które nie jedzą nawet przez kilka kolejnych dni.

W Indiach niemal 21 proc. dzieci jest skrajnie niedożywionych.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum