OBOP: Polacy ufają pogotowiu ratunkowemu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2011 15:56

Pogotowie ratunkowe znalazło się wśród instytucji, które cieszą się największym zaufaniem Polaków. Najmniej ufamy związkom zawodowym - wynika z badania TNS OBOP.

OBOP: Polacy ufają pogotowiu ratunkowemu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Największym zaufaniem Polaków cieszą się dziś instytucje, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo: straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz wojsko - przewaga osób darzących je zaufaniem nad osobami, które im nie ufają, wynosi przynajmniej 67 proc. Generalnie, w porównaniu do 2006 r., zaufanie do instytucji publicznych wzrosło. Wyjątkiem jest Kościół Katolicki.

Wśród instytucji użyteczności publicznej, które generalnie cieszą się zaufaniem społecznym (ufa im ponad połowa badanych), najwyższe noty ma właśnie pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna (odpowiednio: 85 proc. i 89 proc. ufających wobec 10 proc. i 5 proc. nieufających).

Co ciekawe oba główne pracownicze związki zawodowe, NSZZ "Solidarność" i OPZZ, mają zbliżone wskaźniki zaufania, odpowiednio 39 proc. i 33 proc., mimo, że w latach 2006-2011 odbiór tych związków w społeczeństwie wyraźnie się poprawił.

Sondaż zrealizowano w dniach 1-4 września na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie tysiąca Polaków w wieku powyżej 15 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze