O HIV i ciąży w Polskim Języku Migowym

Autor: Fundacja Pozytywnie Otwarci/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2018 12:45

HIV w ciąży to nie wyrok - mówi głuchym przyszłym matkom Fundacja "Między Uszami", dzięki której powstała seria filmów edukacyjnych "AIDS i ciąża - poradnik w Polskim Języku Migowym".

Informacje te były dotychczas niedostępne w Polskim Języku Migowym Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Główny przekaz stanowi fakt, iż pozytywny wynik testu w kierunku HIV nie musi być wyrokiem, a przy odpowiednim leczeniu kobieta zakażona tym wirusem może urodzić zdrowe dziecko.

Fundacja "Między Uszami" kieruje go do głuchych kobiet planujących ciążę, a także do wszystkich osób niesłyszących, posługujących się Polskim Językiem Migowym. Szczegółowe informacje o zapobieganiu przeniesieniu HIV z matki na dziecko były do tej pory w PJM niedostępne, choć posługuje się nim 100 tys. osób.

Projekt Fundacji "Między uszami", realizowany przy wsparciu Konkursu "Pozytywnie Otwarci", wypełnia w środowisku osób głuchych lukę w dostępie do wiedzy na temat testowania w kierunku HIV podczas ciąży, a dzięki podtytułom w języku polskim popularyzuje te wciąż omijane badania także wśród kobiet słyszących, które spodziewają się dziecka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum