Nowy wojewódzki konsultant w dziedzinie zdrowia środowiskowego na Mazowszu

Autor: oprac. KM • Źródło: WUM, Rynek Zdrowia19 stycznia 2022 13:30

Nowym konsultantem wojewódzkim ds. zdrowia środowiskowego w woj. mazowieckim został Artur Białoszewski. Nowo powołany konsultant jest epidemiologiem.

Nowy wojewódzki konsultant w dziedzinie zdrowia środowiskowego na Mazowszu
Artur Białoszewski, fot. WUM
  • Artur Białoszewski został konsultantem wojewódzkim ds. zdrowia środowiskowego na terenie woj. mazowieckiego
  • Nowo powołany konsultant jest epidemiologiem
  • O sprawie poinformował Warszawski Uniwersytet Medyczny

Epidemiolog i pracownik WUM konsultantem wojewódzkim ds. zdrowia

Jak poinformował w komunikacie na stronie internetowej Warszawski Uniwersytet Medyczny, Artur Białoszewski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WUM został powołany na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia środowiskowego z inicjatywy wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Stanowisko objął wraz z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Jak czytamy na stronie WUM, Artur Białoszewski to epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego oraz członek komisji ds. zagrożeń środowiskowych w Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym.

Ważne działania z zakresu zdrowia środowiskowego

Jak podkreśla nowy mazowiecki konsultant w dziedzinie zdrowia środowiskowego cytowany w komunikacie prasowym na stronie WUM, "związek między środowiskiem a człowiekiem jest współzależny, dlatego niezwykle ważne są działania w dziedzinie zdrowia środowiskowego".

- Wpływają na poprawę otoczenia, w którym żyjemy, pozwalają kształtować zdrowie osobiste, rodziny, całych społeczności oraz uczynić gospodarkę bardziej przyjazną dla środowiska - zaznaczył Białoszewski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum