Nowy Targ: proboszcz znalazł „kosmiczny sposób na koronawirusa”

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 07 października 2020 18:27

Proboszcz parafii w Nowym Targu twierdzi, że w kościele zamontował system opracowany przez NASA, który zabezpiecza wiernych przed zakażeniem grypą czy Covid-19. "To wszystko sprawia, że w liturgii można uczestniczyć bez maseczki" - piszą o księdzu z Parafii św. Jana Pawła II lokalne media.

Nowy Targ: proboszcz znalazł „kosmiczny sposób na koronawirusa”
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

„To są technologie kosmiczne. Obecnie Boeing (amerykańska firma produkująca amerykańskie myśliwce wojskowe - przyp. red.) montuje te urządzenia w nowych samolotach, które produkuje. To wszystko sprawia, że w liturgii można uczestniczyć bez maseczki”- powiedział ks. kan. Jan Karlak. „Ale jeśli ktoś chce być w maseczce to proszę bardzo, ja mu tego nie zabronię. Natomiast tak jak mówiłem, nie można się w naszym kościele niczym zarazić” - cytuje księdza lokalny serwis internetowy nowytarg24.tv.

Ksiądz się trochę zagalopował - mówi Piotr Czech, którego firma z Trzebini montowała urządzenia w kościele i wystawiła certyfikat. Jak podkreśla, urządzenia te rzeczywiście dezaktywują patogeny, ale nie natychmiast. Nie można więc zrezygnować z maseczek czy dezynfekcji rąk.

Czytaj: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum