Nowy Szpital zadba o obsługę medyczną Przystanku Woodstock

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2009 11:16

Grupa Nowy Szpital i Nowy Szpital w Kostrzynie już po raz drugi pojawią się w tym charakterze podczas koncertów organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Służby medyczne WOŚP dostały pełne wsparcie Nowego Szpitala. Na czas festiwalu (31 lipca-2 sierpnia) izba przyjęć szpitala będzie miała wzmocnioną obsadą chirurgiczną. Na woodstockowym placu będą dyżurować lekarze.

– Już na miejscu punkty medyczne będą udzielały pomocy. Doświadczenie lat ubiegłych podpowiada, że jeśli będzie upał, to można spodziewać się przede wszystkim wizyt ofiar pożądleń przez osy – informuje Agnieszka Wesołowska z Nowego Szpitala. – Jeśli będzie padało, to do punktów i do szpitala trafią przede wszystkim osoby z  urazami ortopedycznymi. Pomocy udzielamy natychmiast i każdemu.

Organizatorzy pomocy medycznej apelują do uczestników XV Przystanku, by wzięli z sobą dokumenty ubezpieczenia.

– Pomocy udzielimy zawsze i w każdym przypadku, nie domagając się jakichkolwiek opłat. Placówki Grupy Nowy Szpital świadczą pomoc w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – dodaje Wesołowska.

Szpital wspiera też znacząco aptekę WOŚP, zaopatruje Przystanek w środku opatrunkowe, sprzęt jednorazowego użytku itp. na swój koszt.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum