Nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny dla poszkodowanego rajdowca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2011 14:39

Robert Kubica będzie miał do swej dyspozycji w szpitalu w Pietra Ligure niezwykle nowoczesne centrum rehabilitacyjne, w którym wykorzystuje się także roboty - poinformował lokalny włoski dziennik.

Nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny dla poszkodowanego rajdowca

Według gazety "Il Vostro Giornale" nowy ośrodek, działający przy szpitalu Santa Corona będzie pierwszym miejscem, w którym polski kierowca Formuły 1 rozpocznie rehabilitację po ciężkim wypadku w rajdzie samochodowym i trzech operacjach, które przeszedł w ciągu 10 dni. To tam będzie odzyskiwał przede wszystkim możliwość normalnego posługiwania się ramieniem i dłonią.

Wyposażenie ośrodka rehabilitacyjnego zapewni najbardziej odpowiednie ćwiczenia, by przywrócić prawidłowe funkcjonowanie kończyn.

- Dysponujemy sprzętem z wykorzystaniem robotów, który poprzez program komputerowy i wirtualną rzeczywistość podpowiada, jakie pacjent ma wykonywać skuteczne ruchy - wyjaśnił dyrektor centrum Giovanni Antonio Checchia. - Pacjent ma serię kroków do osiągnięcia, a dzięki nim po kolei przechodzi od pasywności do aktywności - dodał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum