Nowe oblicze wirusa: grypa może stać się... modna

Autor: TVN 24/rynekzdrowia.pl • • 19 listopada 2009 09:15

Rosyjskie ministerstwo zdrowia złożyło projektantom mody nietypową propozycję: - Róbcie modne maseczki ochronne!

Świat na różne sposoby próbuje walczyć z grypą...

– Powinniście robić je tak, jak modne ubrania – to dopiero byłoby niesamowite – mówił jeden z ministerialnych ekspertów cytowanych przez agencję Reuters.

Świat na róźne sposoby walczy z nową grypą – informuje TVN 24. Np. Amerykanie nawołują: „Stop uściskowi ręki!” i sprzedają modne plakietki. Wirus grypy roznosi się m.in. przez fizyczny kontakt z chorymi. Akcja ma więc na celu uświadomienie niebezpieczeństwa w nawet w tak prozaicznych sytacjach jak codzienne powitanie.

Według organizatorów kampanii, tradycyjny uścisk ręki powinien być zabroniony w pracy, w miejscach publicznych i... w Kościele. Uruchomiono więc specjalną stronę (www.stophandshaking.com), na której pokazywane są, m.in. biznesmenom, alternatywne sposoby witania się z partnerami. Można tam też zakupić plakietki, które wszystkim obwieszczą, że z nami ręki się nie uściśnie...

– Nieważne, czy po prostu nie lubisz podawania ręki, czy jesteś profesjonalistą i nie możesz sobie pozwolić na chorobę. Teraz jest idealny moment, by wspólnie powiedzieć „nie” ściskaniu dłoni – mówi Jalanda James, jedna z organizatorek akcji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum