Nowe emoji reprezentują osoby z niepełnosprawnościami, będą dostępne od jesieni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2019 21:30

Z okazji obchodzonego 17 lipca Światowego Dnia Emoji Apple i Google zaprezentowały nowe ikony, które firmy udostępnią na jesieni. Wśród projektów znalazły się przedstawienia osób z niepełnosprawnościami, m.in. niewidomych, niedosłyszących czy poruszających się na wózkach.

Nowe emoji reprezentują osoby z niepełnosprawnościami, będą dostępne od jesieni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wśród nowych ikon znalazło się wiele dotyczących osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia. Są to m.in. pies przewodnik, mężczyzna i kobieta poruszający się z białą laską, mężczyzna i kobieta używający języka migowego, ucho z aparatem słuchowym, mężczyzna i kobieta na różnych typach wózków inwalidzkich, proteza ręki oraz proteza nogi - wymienił serwis BBC.

- Nowe opcje pomogą wypełnić znaczącą lukę w obecnej klawiaturze emoji - wskazał przedstawiciel firmy Apple.

- Celebracja różnorodności we wszystkich formach jest nieodłączna od naszych wartości - dodał.

W środę ogłoszono ok. 20 ikon, a przy premierze jesienią ma pojawić się ich jeszcze więcej. Będą dostępne zarówno w systemie iOS, jaki i na Androidzie. Projekty zostały zatwierdzone przez konsorcjum Unicode, które dopuszcza do obiegu nowe formy ikon. W ramach standardu Unicode znakom graficznym przydziela się uniwersalne numery kodowe. Unicode obejmuje wszystkie znaki graficznie, w tym litery, symbole techniczne czy emoji.

Światowi Dzień Emoji obchodzony jest co roku 17 lipca. Data ta została wybrana, ponieważ znaki emoji reprezentujące kalendarz w systemach firm Apple, Google, Samsung, JoyPixels czy Mozilla pokazują konkretnie ten dzień roku - informuje oficjalna strona święta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum