Niemiecki wirusolog o nowym szczepie koronawirusa: nie wygląda to dobrze

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2020 15:30

Wirusolog z berlińskiej kliniki Charite Christian Drosten wyraził zaniepokojenie nowym szczepem koronawirusa. Zwrócił uwagę, że liczba osób zakażonych VUI-202012/01 wzrosła tylko na obszarach, w których ogólna częstość występowania koronawirusa była wysoka lub rosła.

Niemiecki wirusolog o nowym szczepie koronawirusa: nie wygląda to dobrze
Fot. Shutterstock

"Niestety nie wygląda to dobrze" - napisał na Twitterze Drosten, komentując dane dotyczące nowego szczepu wirusa. Niemiecki rząd, wprowadzając ograniczenia antyepidemiczne wiosną br., kierował się głównie zaleceniami tego wirusologa.

''Z drugiej strony liczba przypadków z mutantem wzrosła do tej pory tylko na obszarach, w których ogólna częstość występowania (wirusa) była wysoka lub rosła. Redukcja kontaktów społecznych działa zatem również przeciwko rozprzestrzenianiu się mutanta'' - optymistycznie dodał badacz.

W poniedziałek w rozmowie z radiem publicznym Deutschlandfunk Drosten ostrzegał przed stosowaniem taktyki zastraszania w związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa. Jego zdaniem jest ona już obecna w Niemczech.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum