Niemiecki minister zdrowia o walce z koronawirusem: problemem powolna procedura…

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 17:00

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn przyznał w środę (4 marca), że walka z szybkim szerzeniem się koronawirusa nie wszędzie przebiega w sposób optymalny. Problemem jest według niego powolna procedura testów.

Fot. Archiwum

- Niejednokrotnie sprawdzanie podejrzanych przypadków trwa zbyt długo. Sytuacja jest nadal bardzo dynamiczna - oświadczył Spahn w Bundestagu.

Jak zaznaczył, instytucje zaangażowane w całą akcję mają nawał zadań.

Minister zaapelował jednocześnie, by nie wywoływać panicznych nastrojów. Niemcy mogą polegać na należących do najlepszych w świecie ekspertach, a w większości przypadków osoby zarażone nie mają żadnych objawów chorobowych lub tylko łagodne - podkreślił Spahn.

Według niego, na terenach wystąpienia koronawirusa nie da się wykluczyć wprowadzenia uciążliwych dla społeczeństwa przedsięwzięć prewencyjnych jak zamykanie kolejnych przedszkoli i odwoływanie masowych imprez. W razie wzrostu zagrożenia należy się także liczyć z rezygnowaniem przez szpitale z planowych zabiegów, "ale jeszcze nie jesteśmy w takiej sytuacji" - wyjaśnił Spahn.

W Niemczech do środy do godz. 10.00 wykryto 240 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum