Niemcy zaostrzyły restrykcje. Od 1 sierpnia na granicy konieczny paszport covidowy

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP01 sierpnia 2021 06:03

Niemcy uszczelniają granice. Od 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej 12 roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić paszport covidowy. W niektórych przypadkach konieczny będzie również test na koronawirusa.

Od 1 sierpnia będzie można wjachać do Niemiec tylko z odpowiednimi dokumentami Fot. Shutterstock
  • Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa
  • W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu
  • Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na portalu internetowym rządu swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowe

Rząd federalny: chcemy ograniczyć nową falę zakażeń

Jak poinformowała rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer, rząd RFN przyjął rozporządzenie opracowane przez federalne ministerstwo zdrowia, w celu ograniczenia fali zakażeń.

Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Taki wymóg istnieje już w odniesieniu do wszystkich pasażerów linii lotniczych.

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Nowa klasyfikacja obszarów wysokiego ryzyka

Ponadto, będą tylko dwie zamiast trzech kategorii klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa. O zaklasyfikowaniu regionu do obszaru wysokiego ryzyka wspólnie decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na portalu internetowym rządu swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum