Niemcy zaostrzą kontrole przy wjeździe do kraju? Przyczyną wariant Delta

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP29 czerwca 2021 17:32

Z powodu zagrożenia wariantem Delta w Niemczech trwa gorąca debata na temat potrzeby wprowadzenia bardziej rygorystycznych kontroli przy wjeździe na teren tego kraju.

Niemcy zaostrzą kontrole przy wjeździe do kraju? Przyczyną wariant Delta
Czy Niemcy zaostrzą kontrole na granicach? Fot. Shutterstock
  • Burmistrz Hamburga Peter Tschentscher krytykuje fakt, że obecnie test na obecność antygenów jest wystarczający, aby uniknąć kwarantanny przy wjeździe do kraju z obszarów zagrożonych
  • Burmistrz Berlina Michael Mueller także żąda większej kontroli. Wyrywkowe kontrole policji federalnej nie są - według niego - wystarczające
  • W tej chwili nie widzimy potrzeby zmiany rozporządzenia w sprawie wjazdu - podał rzecznik departamentu zdrowia

Niektórzy premierzy krajów związkowych, a także politycy chcą surowszych zasad wjazdu, ale resort spraw wewnętrznych na razie nie uważa tego za konieczne.

Włodarze dużych miast żądają zaostrzenia kontroli

Burmistrz Hamburga Peter Tschentscher krytykuje fakt, że obecnie test na obecność antygenów jest wystarczający, aby uniknąć kwarantanny przy wjeździe do kraju z obszarów zagrożonych. Zamiast tego wszyscy niezaszczepieni podróżni powracający z obszarów wysokiego ryzyka i wysokiej zachorowalności powinni jego zdaniem zostać poddani kwarantannie - informuje we wtorek portal RND.

Burmistrz Berlina Michael Mueller żąda większej kontroli. Wyrywkowe kontrole policji federalnej nie są - według niego - wystarczające.

AfD wezwała do zwiększenia kontroli granicznych w celu "zapobiegania wprowadzaniu niebezpiecznych chorób i zakażeń", jak powiedział RND rzecznik polityki zdrowotnej grupy Bundestagu, Detlev Spangenberg.

Rząd federalny nie widzi (na razie) takiej potrzeby

Z drugiej strony rząd federalny nie widzi potrzeby podejmowania działań na szczeblu krajowym - pisze portal.

- W tej chwili nie widzimy potrzeby zmiany rozporządzenia w sprawie wjazdu - podał rzecznik departamentu zdrowia. Stwierdził, że obecnie istnieje już dość surowy reżim wjazdu.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował z kolei, że minister Horst Seehofer prowadzi rozmowy z krajami związkowymi. - Nie widzi jednak powodu, by w tej chwili wprowadzać stacjonarne kontrole graniczne - dodał rzecznik.

Rzecznik rządu federalnego Steffen Seibert wezwał UE do podjęcia wspólnych działań. - Rozmawiamy z naszymi europejskimi partnerami o jednolitym podejściu do przyjazdów z obszarów zagrożonych wirusem - podkreślił rzecznik rządu.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum