Niemcy: wyższe kary za blokowanie korytarza ratunkowego na autostradach

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2017 14:55

Po tragicznym wypadku autokaru w Bawarii powróciła dyskusja o karach dla kierowców, którzy blokują drogę służbom ratunkowym. Zapowiedziano już znacznie wyższe mandaty.

Niemcy: wyższe kary za blokowanie korytarza ratunkowego na autostradach
Niemcy: wyższe kary za blokowanie korytarza ratunkowego na autostradach. Fot. Archiwum

Eksperci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku autokaru na autostradzie A9 w Bawarii, w którym w poniedziałek (3 lipca) zginęło osiemnaście osób, a ponad 30 zostało rannych.

Jednocześnie powraca sprawa kierowców, którzy nie stosują się do przepisów mówiących o korytarzu ratunkowym. Nie muszą oni obecnie obawiać się poważnych konsekwencji. Przepisy przewidują za to wykroczenie mandaty w wysokości zaledwie 20 euro. Ale to ma się teraz zmienić.

Minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt poinformował, że przygotowano już rozporządzenie w tej sprawie. W przyszłości kierowcom będzie grozić mandat w wysokości 115 euro, a także jeden punkt karny. Dodatkowo osoby zachowujące się na miejscu wypadku skrajnie nieodpowiedzialnie i utrudniające pracę służb, będą mogły zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. W najbliższy piątek (7 lipca) rozporządzeniem ministerstwa transportu ma zająć się Bundesrat.

Czytaj: www.dw.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum