Niemcy: tysiące studentów medycyny zgłaszają się do pracy w szpitalach

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2020 15:01

Tysiące studentów medycyny zgłaszają się do pracy w szpitalach walczących z pandemią. Niemiecki rząd wzywa osoby odbywające wolontariacki rok socjalny do zgłaszania się do pomocy do placówek służby zdrowia.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Minister ds. Rodziny Franziska Giffey (SPD) zaapelowała do osób odbywających tzw. wolontariacki rok socjalny (w ramach obowiązkowych praktyk stanowiących element studiów medycznych), by zgłaszali się do szpitali i do pomocy osobom znajdującym się w szczególnej potrzebie. Zapowiedziała utworzenie platformy online, która będzie publikować informacje o placówkach zdrowia poszukujących rąk do pracy, gdzie wolontariusz będzie mógł zgłosić swoją gotowość.

1 kwietnia w niemieckich szpitalach znajdowało się 5500 pacjentów z koronawirusem, w tym 1500 na oddziałach intensywnej opieki. Podobnie jak w innych krajach, należy się liczyć z nową falą pacjentów. - Gdy ta fala nadejdzie, wówczas każda pomocna para rąk będzie potrzebna, zwłaszcza tych osób, które mają jakieś przygotowanie, jak studenci medycyny - mówi Bernd Metzinger, szef działu personalnego stowarzyszenia szpitali (DKG).

Wychodząc naprzeciw potrzebom szpitali, ministerstwo zdrowia przygotowało rozporządzenie umożliwiające zaliczenie aktualnej pomocy w szpitalach jako części obowiązkowych praktyk stanowiących element studiów medycznych.

Czytaj: dw.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum