Niemcy: ruszyła internetowa giełda kobiecego mleka - specjaliści ostrzegają matki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2014 10:58

W Niemczech kobiety mające nadmiar pokarmu lub szukające pokarmu dla swoich dzieci mogą obecnie rozwiązać swój problem dzięki internetowej giełdzie mleka kobiecego.

Cenę mleka kobiety ustalają same: w przypadku świeżego pokarmu waha się ona od 3 do 7 euro za 100 ml. Mleko zamrożone można kupić już za 1 euro. Dzięki stosowaniu suchego lodu mleko może być nawet przesyłane pocztą, choć giełda była pomyślana jako platforma służąca lokalnym kontaktom. Według założeń, matki miały sobie przekazywać mleko bezpośrednio - informuje Gazeta Wyborcza.

W poradnikach i w mediach wciąż podkreśla się, że dla niemowląt nie ma lepszego pokarmu niż mleko matki i nikt tego nie podważa. Pediatrzy ostrzegają jednak przed karmieniem dzieci mlekiem obcych kobiet. Jak zaznaczył w oświadczeniu Związek Lekarzy Pediatrów, obcy pokarm może być dla niemowląt niezdrowy lub wręcz niebezpieczny.

Wolfram Hartmann, prezes zrzeszenia zawodowego lekarzy zwraca uwagę, że dawczynie mogą przyjmować leki i używki lub chorować np. na AIDS czy żółtaczkę. Przypomina też, że mleko kobiece sprzedawane na internetowej giełdzie nie jest poddawane niezależnym kontrolom, a sama matka nie jest w stanie sprawdzić, czy obcy pokarm nie okaże się szkodliwy dla jej dziecka.

Więcej:  www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum