Niemcy: ogień w szpitalu w Duesseldorfie, są ofiary

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2019 10:22

Jedna osoba zginęła, a 19 zostało rannych w pożarze, który w nocy z poniedziałku na wtorek (z 9 na 10 września) wybuchł w szpitalu Marienhospital w Duesseldorfie. Policja i strażacy badają przyczyny pożaru.

Niemcy: ogień w szpitalu w Duesseldorfie, są ofiary
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z informacji podanych przez miejscową policję wynika, że pożar w szpitalu w dzielnicy Pempelfort zaczął się w jednej z sali, gdzie przebywali pacjenci. Jedna osoba zginęła, a 19 zostało rannych, w tym siedem - ciężko.

Dym szybko rozprzestrzenił się na pięciu piętrach budynku kliniki. Niektórym ciężko rannym udzielano pomocy bezpośrednio na parkingu przed szpitalem, do momentu, aż zostali zabrani karetkami do innych placówek.

Około 180 strażaków potrzebowało godziny, żeby opanować pożar. Rozszczelniony przewód z tlenem na jednej z sali dla chorych dodatkowo podsycał żywioł.

W lipcu w Kolonii doszło do podobnego wypadku. Zginęła jedna osoba. Organizacja zajmująca się ochroną praw pacjentów (Deutsche Stiftung Patientenschutz) alarmowała wtedy, że ochrona przeciwpożarowa w niemieckich szpitalach i klinikach jest "niewystarczająca".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum