Niemcy: minister rolnictwa popularyzuje karmienie piersią w miejscach publicznych

Autor: dw.com/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2017 15:20

Minister rolnictwa Christian Schmidt wziął sobie za cel popularyzowanie karmienia piersią w miejscach publicznych. Jego resort odpowiedzialny jest za kwestie żywienia, a zatem także za karmienie niemowląt.

Niemcy: minister rolnictwa popularyzuje karmienie piersią w miejscach publicznych
Niemcy: minister rolnictwa popularyzuje karmienie piersią w miejscach publicznych. Fot. Fotolia

”W otwartych i tolerancyjnych społeczeństwach publiczne karmienie piersią nie powinno stanowić problemu" - podało ministerstwo. - Pierwsze miesiące w życiu niemowląt są pod tym względem ważnym okresem - dodał minister Schmidt, członek bawarskiej CSU i ojciec dwójki dzieci.

Większość (61 proc.) Niemców popiera karmienie piersią w miejscach publicznych - wykazała opublikowana w styczniu 2017 roku ankieta instytutu YouGov. Decydującą rolą odgrywa jednak miejsce - i tutaj nie wszyscy Niemcy przystają na publiczne karmienie. Większość ankietowanych stwierdziła, że nieodpowiednimi miejscami są restauracje czy środki transportu publicznego. Do tego celu nadaje się za to ławka w parku czy plaża - stwierdziło dwie trzecie respondentów.

Niewielu zwolenników ma karmienie piersią w kościołach. Tylko 34 proc. uznało to za właściwe, 57 proc. za nieodpowiednie. Do tej pierwszej grupy zalicza się także papież Franciszek, który wielokrotnie wzywał matki do karmienia swoich pociech w miejscach publicznych.

Czytaj: www.dw.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum