Niedzielski odznaczył pracowników punktu szczepień, którzy starli się z antyszczepionkowcami

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia27 lipca 2021 12:56

Minister zdrowia Adam Niedzielski wręczył odznaczenia pracownikom punktu szczepień z Grodziska Mazowieckiego, którzy padli ofiarą agresji antyszczepionkowców - informuje na Twitterze resort zdrowia.

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski odznaczył pracowników punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim, który został w niedzielę zaatakowany przez antyszczepionkowców
  • Przed punktem szczepień pojawiła się grupa antyszczepionkowców z logiem organizacji "Polskie Żółte Kamizelki", która siłą próbowała wedrzeć się do środka. Wejścia bronili pracownicy punktu
  • Całe zajście sfilmowano, a nagrania od niedzieli krążą po mediach społecznościowych

"Minister @a_niedzielski wręczył odznaczenia pracownikom punktu szczepień z #GrodziskMazowiecki, którzy padli ofiarą agresji antyszczepionkowców" - czytamy na Twitterze.

Są to odznaczenia "Zasłużony dla ochrony zdrowia". Jak informuje rp.pl powołują cię na rzecznika resortu Wojciecha Andrusiewicza, odznaczenia otrzymali "pani koordynator punktu szczepień oraz dwaj ochroniarze, którzy dali odpór środowisku antyszczepionkowemu, które zaatakowało w sposób brutalny personel tego miejsca".

Wejścia do punktu szczepień bronili pracownicy

Przypomnijmy: w niedzielę ok. godz. 13.30 przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim pojawiła się grupa antyszczepionkowców z logiem organizacji "Polskie Żółte Kamizelki", która siłą próbowała wedrzeć się do środka. Wejścia bronili pracownicy punktu. Wywiązała się awantura i szamotanina. Całe zajście sfilmowano, a nagrania od niedzieli krążą po mediach społecznościowych.

Po ataku na punkt szczepień antyszczepionkowcy zablokowali policyjny radiowóz i zaatakowali karetkę pogotowia.

"Zatrzymani będą odpowiadać karnie"

- Jeśli chodzi o osoby, które przyszły do tego punktu szczepień i przeszkadzały w szczepieniach, było ich około 20. Dwie z nich zostały zatrzymane w związku z popełnieniem przestępstw - jedno to naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, drugie: kierowanie gróźb karalnych i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza - mówiła nam oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim, aspirant sztabowy Katarzyna Zych.

- Te dwie osoby będą odpowiadały karnie za swoje czyny - dodała.

Atak na punkt szczepień skomentował w niedzielę wieczorem na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj również: Atak na punkt szczepień. Dr Grzesiowski: "To efekt bierności państwa na agresję słowną"

Antyszczepionkowcy zakłócili konferencję ministra zdrowia. Braun nazwał Niedzielskiego "zbrodniarzem"

" To bardzo ważna data: zapamiętajcie 25 lipca"

Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować - czytamy we wpisie szefa resortu zdrowia.

- Wczoraj była bardzo ważna data: zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną fizyczną agresję - mówił w poniedziałek na konferencji prasowej w Jeżowem minister zdrowia.

- Niestety musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców - podsumował szef resortu zdrowia.

Czytaj więcej: Niedzielski: wirtualne hejty przeszły w fizyczną agresję. Jest też deklaracja. Przymusu szczepień nie będzie

Czytaj więcej: Atak na punkt szczepień to nie koniec. Antyszczepionkowcy zaatakowali karetkę i zablokowali radiowóz

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum