Niedzielski 7. dobę w izolacji. Codziennie robi "selfie"

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2021 10:25

- Czuję się dobrze i raczej nie ma ryzyka, że złapałem koronawirusa od pana ministra Michała Dworczyka, bo dzisiaj zacznie się siódma doba - mówił w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski 7. dobę w izolacji. Codziennie robi "selfie"
Muszę korzystać oficjalnie z aplikacji kwarantanna domowa, codziennie o wyznaczonej porze robić zdjęcie i przesyłać do systemu - mówił Adam Niedzielski. Fot. Twitter/MZ

- Generalnie objawy powinny się pokazać dzisiaj po południu. Dzisiaj chciałbym zrobić też test i może tutaj, już zostanę zwolniony przez inspektora sanitarnego - wyjaśniał minister Niedzielski.

Dodał: - To jest, jak to mówią młodzi ludzie -  "pełen wypas" - a nie samoizolacja. Jestem oficjalnie w kwarantannie. Muszę korzystać oficjalnie z aplikacji kwarantanna domowa, codziennie o wyznaczonej porze robić zdjęcie i przesyłać do systemu. Zdjęcie jest z pełną lokalizacją.

Podkreślił też, że generalnie jest w pracy. - Pan minister Dworczyk, z którym codziennie rozmawiam telefonicznie, też wykonuje swoją pracę, toteż nie wydaje się, żeby miał mniej obowiązków -zaznaczył.

Odniósł się też do pytania dziennikarza RMF FM, który pytał dlaczego rządzący nie zaszczepili się wcześniej? Nie stanowiłoby to dużego opóźnienia w szczepieniach dla innych grup, gdyż mówimy o 100 osobach w kraju.

- Przyjęliśmy takie podejście, że czekamy na swoją kolej. Ja z punktu widzenia analiz ryzyka, patrzę po prostu na te najgorsze potencjalne rezultaty, jakie mogą wynikać z zachorowania. A wiadomo, że bardziej narażeni są seniorzy, zdecydowałem się poczekać - podkreślił.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze