Nie żyje Brytyjczyk, który zaszczepił się jako pierwszy mężczyzna na świecie przeciwko Covid-19

Autor: MS • Źródło: PAP25 maja 2021 20:24

Brytyjczyk William Shakespeare, pierwszy mężczyzna na świecie, zaszczepiony przeciw Covid-19 poza fazą testów, zmarł w wieku 81 lat. Jego śmierć nie miała nic wspólnego z Covid-19.

Nie żyje Brytyjczyk, który zaszczepił się jako pierwszy mężczyzna na świecie przeciwko Covid-19
Zmarł człowiek, który zaszczepił się przeciwko Covid-19 jako pierwszy na świecie mężczyzna; Fot. Shutterstock
  • W miniony czwartek zmarł 81-letni mężczyzna, który jako druga osoba na świecie, a pierwszy mężczyzna, przyjął szczepionkę przeciwko Covid-19, poza fazą badań klinicznych
  • Jego śmierć nie miała nic wspólnego z koronawirusem
  • Radna miasta Coventry Jayne Innes, zaapelowała na Facebooku, żeby  zaszczepić się, oddając w ten sposób hołd zmarłemu 

Shakespeare zmarł w miniony czwartek w tym samym szpitalu uniwersyteckim w Coventry, w którym 8 grudnia zeszłego roku został zaszczepiony przeciw Covid-19. Chwilę wcześniej w tym samym szpitalu szczepionkę otrzymała 91-letnia obecnie Margaret Keenan. Stali się oni pierwszymi osobami na świecie zaszczepionymi przeciw Covid-19 poza fazą testów, bo Wielka Brytania jako pierwsza dopuściła do użycia preparat firm Pfizer/BioNTech.

Szczepienie się, to najlepszy hołd dla zmarłego

 

Oboje zyskali dzięki temu sporą medialną sławę, przy czym w przypadku Shakespeare'a przyczyniła się do tego także zbieżność imienia i nazwiska ze sławnym angielskim dramaturgiem i poetą, z którym zresztą według jego rodziny, prawdopodobnie był spokrewniony.

Radna miasta Coventry Jayne Innes, która była przyjaciółką Shakespeare'a, napisała w poście na Facebooku, że "najlepszym hołdem dla Billa jest zaszczepienie się". Dodała, że zostanie on zapamiętany z wielu rzeczy, "w tym z zamiłowania do psot".

Od czasu szczepionek podanych Keenan i Shakespeare'owi w Wielkiej Brytanii wykonano już ponad 61,4 mln zastrzyków. Dwie dawki otrzymało już  44,1 proc. dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum