Neurolog oskarżony o przestępstwa seksualne, zmarł w więzieniu w Nowym Jorku

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP15 sierpnia 2022 22:09

Neurolog Ricardo Cruciani zmarł w poniedziałek (15 sierpnia) w więzieniu Rikers Island w Nowym Jorku. Zgodnie z ustaleniami miał on popełnić samobójstwo. Lekarz został uznany za winnego przestępstw seksualnych wobec sześciu pacjentek.

Neurolog oskarżony o przestępstwa seksualne, zmarł w więzieniu w Nowym Jorku
Neurolog z Nowego Jorku zmarł w więzieniu. Fot. AdobeStock

 

Neurolog z piekła rodem

Według "New York Timesa" mężczyznę znaleziono w łazience więzienia z prześcieradłem wokół szyi. Interweniował personel medyczny, ale w godzinę później stwierdzono zgon.

68-letni dr Cruciani został uznany za winnego m.in. dwóch gwałtów, siedmiu przestępstw seksualnych, zarzutu o napaść seksualną, próbę gwałtu, a także wykorzystywania seksualnego.

- Sześć kobiet zeznało, że do wykorzystywania seksualnego często dochodziło za zamkniętymi drzwiami podczas wizyt w 2013 roku w centrum medycznym na Manhattanie, gdzie lekarz obnażał się i żądał seksu - podała agencja AP.

Prokuratorzy stanu Nowy Jork oskarżyli Crucianiego o to, że w zamian za przepisywanie pacjentkom środków przeciwbólowych, domagał się od nich świadczeń seksualnych.

- Nie skończył wypisywać moich recept, dopóki nie zrobiłam czegoś dla niego - cytuje telewizja Fox News jedną z kobiet.

Lekarz miał też postawione zarzuty federalne o wykorzystywanie seksualne w ciągu 15 lat pacjentek w swoich gabinetach w Nowym Jorku, Filadelfii i Hopewell w stanie New Jersey. Proces wyznaczono na styczeń.

Cruciani zaprzeczał zarzutom, a adwokat Fred Sosinsky mówił, że jego klient zamierza odwołać się od decyzji ławy przysięgłych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum