Nelli Rokita podała receptę na bezpłodność: odprężenie i wspólny urlop

Autor: wp.pl, TVN24/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2009 19:07

Politycy opozycji krytykują, a klubowi koledzy dystansują się od zaskakującej wypowiedzi posłanki Nelli Rokity na temat in vitro i przyczyn niepłodności jakiej w środę (24 czerwca) udzieliła w programie

Jej wypowiedż została wywołana przez Monikę Olejnik, która zapytała gościa o zdanie na temat projektu ustawy całkowicie zakazującej stosowania metody in vitro autorstwa Bolesława Piechy. Posłanka chwaliła inicjatywę partyjnego kolegi.

Bezpłodność, to zdaniem Nelli Rokity nie choroba. Po prostu nie każda kobieta jest stworzona do tego, by mieć dzieci. - Nic na siłę - proponuje.

Jak dodaje, bezpłodność wynika raczej z problemów psychicznych. - Wystarczy pojechać na urlop, rozprężyć się, zjeść wspólnie kolację - przekonuje.

Lepszym pomysłem na leczenie bezpłodności jest więc kontakt między sobą, bo „partnerska rodzina powinna mieć dla siebie czas”, a „dziecko to nie roślinka, którą można hodować”.

Według Nelli Rokity problem bezpłodności dotyka też mężczyzn i tłumaczy dlaczego: - Mają zły stosunek do klasycznej rodziny, żyją w stresie i gonią za pieniędzmi - uważa. Posłanka proponuje szkolenie: jak tworzyć rodzinę. - Mężczyzna jest bezpłodny, bo nie ma więzi z rodziną - dodaje.

Nelli Rokita sugeruje również, że problemy z zajściem w ciążę mogą mieć związek z tym, że kobieta dokonała wcześniej aborcji. Jej zdaniem, warto byłoby zrobić badania popierające jej tezę. - Myślę, że okazałoby się to prawdą - twierdzi.

Katarzyna Piekarska z SLD wypowiadając się dla portalu wp.pl, ostro skrytykowała słowa Nelly Rokity: - Słowa Nelli Rokity nie są już nawet kontrowersyjne, ale głupie. Ona nie ma elementarnego pojęcia na temat in vitro - oburza się posłanka i dodaje: - To wstyd, że parlamentarzystka godzi się na udział w programie, do którego się nie przygotowała. Radziłabym jej dłuższy urlop od wypowiedzi publiczych.

Zażenowania, jak podaje portal wp.pl, nie kryje również Iwona Guzowska, członkini zespołu PO ds. in vitro. - Jeśli ktoś wypowiada się na taki poważny temat, powinien mieć chociaż mgliste pojęcie o nim. Niestety pani poseł wykazuje się bardziej brakiem wiedzy w tej kwestii niż jej posiadaniem. To jest skandal, powinna zająć się tematem, aby mieć chociaż mgliste pojęcie o czym mówi - denerwuje się Guzowska.

Bolesław Piecha, autor projektu, którego orędowniczką stała się Nelli Rokita zdystansował się od wypowiedzi partyjnej koleżanki. - Komentarz w tej sprawie zostawiam dziennikarzom i opinii publicznej. Nie chce się odnosić to słów pani poseł, bo to co mówi jest jej prywatną sprawą - ucina poseł i zarazem lekarz ginekolog.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum