Negatywne nastawienie do lekarzy mają głównie mieszkańcy wsi i elektorat PiS

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2018 11:45

Stosunek Polaków do lekarzy wynika z własnych preferencji politycznych. I tak 81 proc. wyborców PO ma dobre zdanie o lekarzach, podczas gdy 54 proc. sympatyków PiS jest nastawionych do nich negatywnie.

Ponad 80 proc. Polaków słyszało o akcji protestacyjnej lekarzy, a blisko połowa ją popiera - wynika z sondażu Dziennika Gazeta Prawna. Fot. Archiwum

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie na panelu Ariadna dla Dziennika Gazety Prawnej wynika też, że na ocenę lekarzy wpływa również miejsce zamieszkania. Okazuje się, że lekarzy zdecydowanie lepiej oceniają mieszkańcy miast powyżej 100 tys. mieszkańców, aniżeli wsi. 44 proc. mieszkańców najmniejszych miejscowości ma negatywne zdanie o lekarzach, tymczasem w największych miastach nieprzychylną ocenę lekarzom wystawia zaledwie 17 proc. populacji.

Zdaniem 53 proc. badanych lekarze zarabiają zbyt wiele (przeciwnego zdania jest 21 proc. respondentów). Proporcje odwracają się w przypadku lekarzy rezydentów. Ci zarabiają za mało zdaniem 42 proc. ankietowanych (według 27 proc. ich zarobki są za duże).

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum