Nauczyciel kręci fabularyzowany dokument o doktorze Biegańskim

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2017 17:28

"Biegański - drogi ku szczęściu" - fabularyzowany dokument o doktorze Władysławie Biegańskim chce nakręcić Artur Broncel, nauczyciel muzyki z Częstochowy. W sieci już można obejrzeć zwiastun filmu. Planowany termin premiery - wrzesień 2017 r.

Nauczyciel kręci fabularyzowany dokument o doktorze Biegańskim
Nauczyciel muzyki kręci fabularyzowany dokument o doktorze Biegańskim. Fot. Adam Bruno (zdjęcie ilustracyjne)

Na pytanie Gazety Wyborczej, skąd akurat u muzyka zainteresowanie osobą lekarza praktykującego w Częstochowie przed stuleciem, Artur Broncel przypomniał, że Senat ustanowił rok 2017 rokiem Biegańskiego, więc z ciekawości sięgnął po wspomnienia żony doktora, Mieczysławy.

Czytaj: Senat: wystawa upamiętniająca lekarza i społecznika Władysława Biegańskiego - otwarta

- Podkręcony lekturą, zaczynam pytać uczniów, co wiedzą o Biegańskim - opowiada. - Okazało się, że nic. Znają w Częstochowie plac Biegańskiego, ale o tym, kim był on sam, nie mają pojęcia. No to zaczynam im opowiadać anegdotki, ciekawostki... W końcu jednak myślę: mamy czasy kultury obrazkowej, język filmu będzie bardziej atrakcyjny. Zwłaszcza że uwielbiam filmować.

Nauczyciel sam finansuje filmowe przedsięwzięcie. Pomagają mu znajomi i przyjaciele (znajomy muzyk, Mateusz Nienartowicz z częstochowskiego zespołu AmperA, zagra Biegańskiego). Sam wymyślił scenariusz, sam kręci, ustawia światło, sam napisał muzykę. - Gdybym miał się starać o jakieś pieniądze, straciłbym mnóstwo czasu i pewnie cały zapał do tej roboty. Może gdy już całość będzie gotowa, poszukam sponsorów - tłumaczy Artur Broncel.

Czytaj: www.czestochowa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum