Napadł na ratowników i groził im śmiercią. Potem zdemolował karetkę

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/KMP Ruda Śląska08 lipca 2021 13:12

43-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej w woj. śląskim zaatakował ratowników i zdemolował karetkę. Napadł również na interweniujących policjantów. Mężczyzna trafił już do tymczasowego aresztu, prokuratura postawiła mu aż pięć zarzutów.

Pijany mężczyzna napadł ratowników i policjantów. Zdemolował też karetkę

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 lipca, w Rudzie Śląskiej w województwie śląskim. Wieczorem na ulicy prowadzącej do tamtejszego szpitala pijany mężczyzna mężczyzna zablokował przejazd karetce, która wiozła chorego.

-  Sprawca początkowo blokował przejazd ambulansu z chorym do szpitala, później groził i znieważył ratowników, aby następnie uszkodzić przednią szybę w karetce - informuje Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej.

Na miejsce wezwano mundurowych, co tylko dodatkowo rozsierdziło agresora.

- Policjanci zatrzymali 43-latka, który w trakcie interwencji znieważył ich i kopnął jednego z zatrzymujących go mundurowych - dodają funkcjonariusze.

Rudzianin trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał w sumie pięć zarzutów związanych ze zmuszaniem do odstąpienia od czynności służbowych funkcjonariuszy i ratowników, znieważeniem i zniszczeniem mienia.

Decyzją sądu 43-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum