Największą ofiarą teorii spiskowych dotyczących koronawirusa jest...

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2020 19:25

Z raportu opracowanego przez dziennik „New York Times” i Zignal Labs, firmę analizująca media, wynika, że największą ofiarą spiskowych teorii dotyczących koronawirusa jest założyciel Microsoftu Bill Gates. Drugie miejsce zajęła sieć 5G.

Fot. Shutterstock

Gates'a z pandemią koronawirusa łączono na YouTube, Facebooku i Twitterze 1,2 miliona razy. Między lutym a kwietniem Gates był o 33 proc. częściej uznawany za winowajcę niż sieć 5G.

Główne przesłanie teorii jest takie, że Bill Gates stworzył chorobę COVID-19 w celu czerpania korzyści ze szczepionki. Inne scenariusze sugerują, że miliarder jest członkiem grupy, której nadrzędnym celem jest "wybicie" ludzkości lub wdrożenie globalnego systemu permanentnej kontroli.

Twórcy tych teorii przytaczają przemówienie, które założyciel Microsoftu wygłosił w 2015 roku. Gates powiedział wtedy, że obecnie największym zagrożeniem dla ludzkości nie jest wojna atomowa, ale wirus, który z łatwością rozprzestrzeni się po świecie i zagrozi życiu milionów ludzi.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów przeznaczyła już 250 mln dolarów na walkę z pandemią. Włączyła się też w inicjatywę „COVID-19 Therapeutics Accelerator” i zamierza zbudować fabryki, w których produkowane będą szczepionki przeciwko COVID-19 - pisze "Rzeczpospolita"

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum