Najszybszy na świecie narciarz biegowy wśród lekarzy

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2019 09:11

Paweł Bubula wywalczył swój czwarty tytuł w niemieckim Oberammergau startując w maratonie Koenig Ludwig Lauf na dystansie 50 km stylem klasycznym. Wśród lekarzy nie miał sobie równych.

Polski dentysta nie miał sobie równych wśród lekarzy Fot. Barney Moss/Flickr (CC BY 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Paweł Babula jest lekarzem dentystą, któremu od lat towarzyszy sportowa pasja - narciarstwo biegowe. Po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszy na świecie wśród lekarzy w tej dyscyplinie - informuje Gazeta Krakowska.

Jako zawodnik teamu Skipol.pl w kategorii open był 69, natomiast w klasyfikacji lekarzy jest poza konkurencją.

W ubiegłym roku w biegu na 23 km stylem dowolnym, rozgrywanym także w ramach Koenig Ludwig Lauf (Worldloppet) stomatolog z Wiśniowej w Małopolskiem zdobył tytuł mistrza świata lekarzy powtarzając tym samym swój wyczyn z 2005 roku. Pokonał wówczas trasę w czasie 53,03 minuty i zajął w klasyfikacji open 22. lokatę.

Paweł Bubula trenuje przed rozpoczęciem pracy, cztery, pięć razy w tygodniu. Zazwyczaj są to dwa treningi siłowe i trzy wytrzymałościowe na nartach.

Więcej: gazetakrakowska.pl