Nagrody św. Kamila za pomoc matce i dziecku

Autor: KAI/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2010 19:43

Rozdano nagrody św. Kamila przyznawane z okazji Światowego Dnia Chorego.

Tegoroczne przyznano osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniają się udzielaniem pomocy matce i dziecku. Nagrody wręczane są w przeddzień Światowego Dnia Chorych – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

W kategorii „Instytucje, stowarzyszenia i organizacje będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami” nagrodę przyznano Fundacji „Rodzić po ludzku”, która działa na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Jej celem jest zapewnienie, aby każda kobieta mogła rodzić w godnych warunkach.

Nagrodę w drugiej kategorii „Pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących” otrzymał prof. Krzysztof Tomasz Niemiec, dyrektor Kliniki Położnictwa i Kliniki Zdrowia Kobiety w szpitalu Medicover w Warszawie.

Laureatką w trzeciej kategorii „Środki publicznego przekazu oraz twórcy życia publicznego promujący edukację zdrowotną i społeczną” została Katarzyna Pinkosz, dziennikarka pracująca w czasopismach jak „ Mamo to ja” i „Przedszkolak”.

Wyróżnienie w kategorii „Nagroda specjalna” przyznano Fundacji TVN  „Nie jesteś sam”, która obecnie realizuje projekt budowy pierwszego w Polsce Centrum Profilaktyki Nowotworów. Otrzymała ją również Fundacja „Porozumienie Bez Barier”, która zaprojektowała i zbudowała na Pomorzu szpital – Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Instytutu Pediatrii AMG.

Laureatką została również Danuta Postolska, dziennikarka I Programu TVP, zajmująca się problematyką medyczną.

Nagroda św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona z 2007 roku z inicjatywy Ojców Kamilianów oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum