Nagrody dla Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2010 21:19

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie zdobył główną nagrodę w kategorii Służba Zdrowia w międzynarodowym konkursie Computerworld Honours Programme.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego otrzymał nagrodę główną („Nagrodę XXI wieku”) w kategorii służba zdrowia. Tegoroczni laureaci zostali uhonorowani na 22. dorocznej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Audytorium im. Andrew W. Mellona w Waszyngtonie.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie jest wiodącą jednostką badawczo-rozwojową. Zapewnia kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy i równowagi. Obecnie, po wprowadzeniu systemu telefittingu, czyli zdalnego dopasowania implantów u pacjenta przy użyciu rozwiązań audiowizualnych HD, specjaliści z Instytutu mogą prowadzić na odległość rehabilitację 2500 osób po wszczepieniu implantu ślimakowego.

Jest to kolejne wyróżnienie dla tej placówki i jej dyrektora. 28 maja. w Sali Kongresowej w Warszawie odbył się uroczysty koncert z okazji XX-lecia Polskiego Klubu Biznesu – najstarszego stowarzyszenia gospodarczego w Polsce. Honorowe nagrody „Oskar Polskiego Biznesu XX-lecia” otrzymali profesor Henryk Skarżyński – dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Günter Verheugen – wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum