Nagroda im. Jana Wejcherta dla prezes Fundacji "Iskierka"

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2014 14:51

Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji "Iskierka" działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji "biznesowych Oscarów", czyli Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Wyróżnieniem tym są honorowani najlepsi polscy przedsiębiorcy. Uroczysta Gala odbyła się w Warszawie. Wśród ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, polityki, kultury, nauki i administracji m.in. obecny był premier Donald Tusk.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i Innowacja oraz Działalność Społeczna. Proces selekcji zwycięzców trwał 6 miesięcy, uczestniczyło w nim prawie 700 Instytucji Nominujących z całego kraju, a następnie 21-osobowa Kapituła Nagrody. Zwycięzcy poza pamiątkową statuetką otrzymali też po 100 tys. zł.

W kategorii "Działalność społeczna" zwycięzcą Nagrody została Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji "Iskierka" z Chorzowa, która od 20 lat działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin jako pedagog, trener i animator zmian społecznych. Zajmuje się podnoszeniem jakości życia chorych dzieci oraz ich rodzin, a także angażowaniem środowisk artystycznych, samorządowych i biznesowych w działania pomocowe, pokazując im płynące z tego obopólne korzyści.

W kategorii "Sukces" Nagrodę przyznano Tomaszowi Zaboklickiemu, prezesowi PESA Bydgoszcz, który tę firmę o ponad 160-letniej tradycji uratował od marginalizacji i likwidacji. W kategorii „Wizja i innowacja” zwycięzcą został Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Opracował on nowatorską metodę produkcji supernowoczesnego materiału - grafenu.

Więcej: tvn24bis.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum