×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nagroda im. Jana Wejcherta dla prezes Fundacji "Iskierka"

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia18 maja 2014 14:51

Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji "Iskierka" działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji "biznesowych Oscarów", czyli Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Nagroda im. Jana Wejcherta dla prezes Fundacji "Iskierka"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wyróżnieniem tym są honorowani najlepsi polscy przedsiębiorcy. Uroczysta Gala odbyła się w Warszawie. Wśród ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, polityki, kultury, nauki i administracji m.in. obecny był premier Donald Tusk.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i Innowacja oraz Działalność Społeczna. Proces selekcji zwycięzców trwał 6 miesięcy, uczestniczyło w nim prawie 700 Instytucji Nominujących z całego kraju, a następnie 21-osobowa Kapituła Nagrody. Zwycięzcy poza pamiątkową statuetką otrzymali też po 100 tys. zł.

W kategorii "Działalność społeczna" zwycięzcą Nagrody została Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji "Iskierka" z Chorzowa, która od 20 lat działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin jako pedagog, trener i animator zmian społecznych. Zajmuje się podnoszeniem jakości życia chorych dzieci oraz ich rodzin, a także angażowaniem środowisk artystycznych, samorządowych i biznesowych w działania pomocowe, pokazując im płynące z tego obopólne korzyści.

W kategorii "Sukces" Nagrodę przyznano Tomaszowi Zaboklickiemu, prezesowi PESA Bydgoszcz, który tę firmę o ponad 160-letniej tradycji uratował od marginalizacji i likwidacji. W kategorii „Wizja i innowacja” zwycięzcą został Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Opracował on nowatorską metodę produkcji supernowoczesnego materiału - grafenu.

Więcej: tvn24bis.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze