×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nagroda dla Owsiaka za "pomoc w rozwoju polskiej medycyny"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia18 października 2013 19:21

Jerzy Owsiak odbierze Nagrodę Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Jak poinformował w piątek (18 października) Instytut Lecha Wałęsy nagrodę przyznano "za wieloletnią działalność społeczną i charytatywną oraz aktywną pomoc w rozwoju polskiej medycyny".

Nagroda dla Owsiaka za "pomoc w rozwoju polskiej medycyny"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Nagroda wręczona zostanie na specjalnej ceremonii w trakcie XIII Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który rozpocznie się w poniedziałek (21 października) w Warszawie.

Jerzy Owsiak, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, urodził się 6 października 1953 r. w Gdańsku. Jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także twórcą jednego z największych festiwali w Europie - Przystanku Woodstock.

Założona przez niego fundacja już od ponad 20 lat zmienia oblicze polskiej medycyny; jak informuje, w tym czasie wyposażyła szpitale w ponad 20 tys. nowoczesnych urządzeń medycznych o wartości blisko 140 mln dolarów.

Wszystko zaczęło się, gdy na antenie programu "Róbta, co chceta" Owsiak zachęcił do wsparcia fundacji działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, która zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Następstwem tego apelu był pierwszy Finał WOŚP, który miał miejsce 3 stycznia 1993 r. W marcu 1993 r. została zarejestrowana Fundacja WOŚP.

Od 1993 r. rokrocznie fundacja organizuje zbiórkę na konkretny, wcześniej wytyczony medyczny cel. Zawsze gra na początku stycznia, angażując do współpracy tysiące wolontariuszy i zachęcając do ofiarności miliony Polaków. W styczniu WOŚP zagra po raz 22.

W Fundacji WOŚP Owsiak jest wolontariuszem, pełni funkcję prezesa zarządu. Jest również dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, prowadzi codzienny videoblog i posiada uprawnienia psychoterapeuty.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze