Nagroda Karski2020 przyznana. Laureatem został lekarz i założyciel Fundacji "Ambulans z Serca"
Zgodnie z decyzją podjętą przez kapitułę Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego i Jan karski Educational Foundation, nagrodę Karski2020 otrzymał lek. Tomasz Głażewski za pomoc medyczną dla osób będących w kryzysie bezdomności.

- Nagroda Karski2020 przeznaczona jest dla młodych ludzi, którzy w czasie pandemii wyróżniają się społeczną wrażliwością i bezinteresownością
- Laureatem nagrody został lek. Tomasz Głażewski z Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM
- Zwycięzca jest założycielem Fundacji "Ambulans z Serca" dla osób będących w kryzysie bezdomności
Nagroda Karski2020 dla wyjątkowych młodych ludzi
Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, od czterech lat przyznawana jest nagroda Spirit of Jan Karski Award. Fundacja dodatkowo ustanowiła wyróżnienie Karski2020, które przeznaczone jest dla młodych osób (przed ukończeniem 30 lat) kierujących się wartościami Jana Karskiego. Fundacja przyjmowała zgłoszenia dotyczące osób, które właśnie w czasie pandemii szczególnie wyróżniły się społeczną wrażliwością oraz bezinteresownością.
Z kolei na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przekazano, że laureatem nagrody specjalnej Karski2020 jest lek. Tomasz Głażewski z Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM. Otrzymał ją za pomoc medyczną dla osób będących w kryzysie bezdomności.
Specjalne wyróżnienie dla młodego lekarza
Tomasz Głażewski jest lekarzem, który założył Fundację "Ambulans z Serca".
- Gdy stanęliśmy u progu pandemii w marcu 2020 roku, musieliśmy szukać nowych rozwiązań w wielu dziedzinach naszego życia. Opieka nad osobami bezdomnymi również stała się wyzwaniem. Padły pytania czy wstrzymać pomoc? Czy zejść z ulic? Czy nadal iść do pustostanów, na ulicę? A przede wszystkim jak robić to bezpiecznie? […] We współpracy z laboratorium Warsaw Genomics, Miastem Warszawa i stworzyliśmy plan testowania dla osób narażonych pracujących z bezdomnymi, daliśmy im poczucie bezpieczeństwa - czytamy w jego wypowiedzi na stronie WUM.
- Trzy placówki stworzone od zera, noclegownie zmienione w bufory. Wszystko zadziałało bardzo sprawnie. Miałem przyjemność stworzyć część dotyczącą opieki medycznej, badań, kontroli a także prowadzić takie badania w placówkach buforowych. Tym sposobem uniknęliśmy wielu zachorowań. Pozwoliło to umożliwić kontakt z pomocą medyczną osób żyjących na ulicy - wyjaśnił doktor Głażewski.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)