Na Przystanku Woodstock rozmawiali o przeszczepach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2011 12:35

W lubuskim miasteczku, które powstało na festiwalowym polu Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, odbywało się wiele prozdrowotnych działań. Woodstockowicze mogli zapoznać się ofertą lubuskich szpitali, a także wykonać podstawowe badania.

Na  Przystanku Woodstock rozmawiali o przeszczepach
- Udzielaliśmy porad z zakresu HIV, AIDS i innych chorób zakaźnych, promowalismy bezpieczny seks rozdając prezerwatywy. Wiele osób zgłaszało się do nas, by przebadać się alkomatem - poinformowała Ewa Jaske z departamentu ochrony zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

W festiowalowym miasteczku można było także zobaczyć wystawę prac plastycznych nagrodzonych w konkursie UMWL "Transplantacja. Jestem na TAK" i wypełnić oświadczenie woli.

Umowa o współpracy i wzajemnej promocji między UMWL i organizatorem festiwalu - Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - została zawarta na cztery lata.

Zakończony w nocy z soboty na niedzielę (6-7 sierpnia) Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum