NRPiP apeluje do samorządowców o bezpłatne miejsca parkingowe dla pielęgniarek

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2020 17:26

Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zwróciło się z apelem do prezydentów miast, burmistrzów, wójtów o umożliwienie pielęgniarkom, położnym nieodpłatnego korzystania z miejsc parkingowych.

NRPiP apeluje o bezpłatne miejsca parkingowe dla pielęgniarek i położnych; FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią SARS-CoV-2 oraz koniecznością udzielania świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarki i położne w domu pacjenta Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zaapelowało do prezydentów miast, burmistrzów, wójtów o umożliwienie pielęgniarkom, położnym nieodpłatnego korzystania z miejsc parkingowych - czytamy w apelu.

- Nadzwyczajna sytuacja epidemiczna wymusiła na placówkach medycznych konieczność wypisania większości pacjentów do leczenia w warunkach domowych, co zdecydowanie zwiększyło udzielanie przez pielęgniarki, położne świadczeń zdrowotnych w domu pacjenta. Z kolei wiąże się to z koniecznością zintensyfikowanego przemieszczania się osób wykonujących świadczenia pielęgnacyjne na obszarach, gdzie przebywają pacjenci wymagający pomocy we wszystkich czynnościach życiowych - podkreśla Prezydium NRPiP.

- Pielęgniarki i położne świadome w obecnej sytuacji z realnych możliwości wydzielenia specjalnych miejsc do parkowania dla pielęgniarek i położnych, zaproponowały włodarzom miast rozważenie ewentualności nieodpłatnego wykorzystania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych - pisze samorząd pielęgniarek i położnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum