×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NRL ws. rybnickich lekarzy psychiatrów

Autor: NIL/Rynek Zdrowia08 lutego 2016 18:15

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się 8 lutego 2016 r. do Rzecznika Praw Pacjenta Krystyny Barbary Kozłowskiej z pismem o zjęcie się działaniami Rzecznika Praw Pacjenta szpitala psychiatrycznego w Rybniku.

NRL ws. rybnickich lekarzy psychiatrów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Maciej Hamankiewicz w piśmie do RPP zwraca uwagę, że z informacji jakie docierają do samorządu lekarskiego wynika, że Rzecznika Praw Pacjenta rybnickiego szpitala psychiatrycznego rozpowszechnia o placówce nieprawdziwe informacje, mogące podważać do niej zaufanie pacjentów, ich rodzin i opinii publicznej. 

Interwencja prezesa NRL to odpowiedź na list otwarty, który otrzymał od dziesięciu lekarzy Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. W piśmie tym specjaliści zwracają uwagę, że rzecznik w mediach atakuje lekarzy wydających opinie ws. niepoczytalności pacjentów, zarzucając im brak rzetelności.

Lekarz w liście podkreślają, że sporządzane przez nich opinie były rzetelne, prawdziwe i odpowiadały wymaganej w takich przypadkach budowie stylistycznej i logicznej co znajdowało potwierdzenie w uzasadnieniach postanowień sądów.

Hamankiewicz zwrócił się do Krystyny Kozłowskiej o podjęcie pilnych kroków w celu uzdrowienia zaistniałej sytuacji w lecznicy.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze