NIPiP do pielęgniarek: jeśli potrzebne wsparcie psychologa, tylko napisz e-mail

Autor: pwx, NIPiP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2021 20:02

Smutek, płaczliwość, ciągłe zmęczenie, bóle głowy czy zaburzenia apetytu to nie przejaw słabości, to depresja. Pielęgniarstwo jest zawodem mocno zagrożonym depresją.

NIPiP do pielęgniarek: jeśli potrzebne wsparcie psychologa, tylko napisz e-mail
Pielęgniarstwo jest zawodem mocno zagrożonym depresją. Fot. Shutterstock

Czas pandemii sprawił, że statystyki depresji poszybowały w górę. Wiele badań naukowych stawia pielęgniarstwo na szczycie listy zawodów najbardziej nią zagrożonych.

Smutek, płaczliwość, ciągłe zmęczenie, bóle głowy czy zaburzenia apetytu to nie przejaw słabości. Lęk i stres towarzyszący codziennej pracy potrafi być przytłaczający, szczególnie w czasach epidemii Covid-19.

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych przypomniała z okazji przypadającego 23 lutego Dnia Walki z Depresją, że już na początku pandemii uruchomiła linię wsparcia psychologicznego.

Pielęgniarki, położne, pielęgniarze i położni mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy doświadczonego psychologa.

Wystarczy napisać e-mail na adres – psycholog@nipip.pl podając imię i numer telefonu. Doświadczony psycholog Dorota Uliasz, coach w zakresie skutecznej komunikacji z pacjentem, radzenia sobie z emocjami i stresem, skontaktuje się z osobami potrzebującymi wsparcia, aby ustalić dogodny termin rozmowy i czas trwania terapii - czytamy na stronie NIPiP.

Więcej: nipip.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum