NIA apeluje o pomoc dla aptekarzy-powodzian

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2010 14:05

Naczelna Izba Aptekarska wystąpiła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej dla aptekarzy z terenów objętych powodzią.

Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, problemy zgłaszają m.in. aptekarze z Rzeszowa, Krakowa i Wrocławia.

– Do Naczelnej Izby Aptekarskiej dopiero zaczynają napływać informacje na temat zniszczeń spowodowanych przez wodę. Wiadomo już, że wskutek powodzi ucierpiały apteki w miejscowościach Wilków i Zagłoba w województwie lubelskim. Jako prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej jestem w stałym kontakcie z okręgowymi izbami aptekarskimi, które działają na terenach dotkniętych klęską powodzi, m.in. z izbą opolską, dolnośląską, lubelską, podkarpacką i kujawsko-pomorską. Czekam na kolejne informacje z tych terenów. Poszkodowani aptekarze potrzebują wsparcia, bowiem kwoty wypłacane przez firmy ubezpieczeniowe mogą nie pokryć poniesionych strat.

Numer konta bankowego zostanie podany do wiadomości wszystkich członków samorządu po uzyskaniu pozwolenia na zbiórkę publiczną od ministra spraw wewnętrznych i administracji.

W specjalnym piśmie z 25 maja 2010 r. Naczelna Izba Aptekarska prosi okręgowe rady aptekarskie o przesyłanie informacji na temat strat poniesionych przez aptekarzy na terenie ich działania.

Jednocześnie NIA wystąpiła z apelem do aptekarzy o okazanie solidarności osobom ciężko dotkniętym klęską powodzi.

 „Apeluję o udzielenie szeroko rozumianej pomocy wszystkim poszkodowanym. Każda forma pomocy, każda wpłacona złotówka będzie nie tylko przejawem solidarności, ale również wyrazem naszego realnego wsparcia ludziom tak ciężko doświadczonym przez los” – napisał Grzegorz Kucharewicz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum