NBP dziękuje "służbie" zdrowia i wydaje monetę. Medycy kpią

Autor: oprac. KM • Źródło: NBP, Rynek Zdrowia06 grudnia 2021 14:23

NBP wyemitował kolekcjonerską monetę o nominale 10 zł w podziękowaniu za pracę personelu medycznego w czasie pandemii. Medycy kpią z tej inicjatywy.

Narodowy Bank Polski, fot. MOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock.com
  • Narodowy Bank Polski wydał specjalną monetę kolekcjonerską o nominale 10 złotych
  • Ma to być wyraz wdzięczności dla personelu medycznego za trud włożony w walkę z pandemią COVID-19
  • Medycy jednak odnieśli się w ostrych słowach do pomysłu NBP. "Komiczna moneta", "mamy ochronę zdrowia, a nie służbę" - piszą

NBP dziękuje personelowi medycznemu i wydaje monetę

"Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważny jest drugi człowiek. W hołdzie personelowi medycznemu, w podzięce za trud i zaangażowanie, Narodowy Bank Polski emituje srebrną monetę kolekcjonerską o nominale 10 złotych. Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19".

Takie słowa słyszymy w filmiku promocyjnym odnoszącym się do nowej, wykonanej ze srebra próby 925 monety o nominale 10 złotych, która ma uhonorować medyków za walkę z pandemią.

W broszurce informacyjnej NBP pisze o trudzie, zaangażowaniu,  profesjonalizmie, sercu, współczuciu i empatii, jakimi mieli wykazać się lekarze.

Jednak lekarze inicjatywy NBP nie doceniają. Temat wywołał zresztą lawinę komentarzy w mediach społecznościowych, bo wpisie w tej sprawie NBP.

Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19, 10 zł, rewers. Źródło: nbp.pl

Komiczna moneta i nieistniejąca służba zdrowia

- Niby taka poważna instytucja, a na tej komicznej monecie umieściła błąd - "służby zdrowia" nie ma od bardzo dawna! Jest "ochrona zdrowia", ale czy wy to zrozumiecie? Wątpię - pisze anonimowy lekarz na Twitterze. 

W dyskusję włączyła się również dr n. med. Agnieszka Gierszon, diagnosta laboratoryjny i sekretarz Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.

"Ciekawe ile prawdziwych PLNów premii dostał pomysłodawca tej rewolucyjnej idei o wynagrodzeniu poświęcenia pracowników "służby zdrowia", która od ponad 20 lat nie istnieje..."  - pisze Gierszon.

Rezydenci z kolei "nie czują się służbą zdrowia" i nie wiedzą, czy im się taka moneta należy.

Jak zapowiedział NBP, moneta będzie w sprzedaży od 15 grudnia w oddziałach okręgowych NBP i w sklepie internetowym kolekcjoner.nbp.pl.

Zobacz też: 10 lat "odrabiania" za kredyt medyczny. Bromber: całkowite umorzenie jest jedną z opcji

Prof. Filipiak: u nas nie sprawdzę paszportu covidowego studenta. Na zachodzie muszę pokazać go w budce z hamburgerami

Przychodnie. Do zmian w organizacji pracy POZ muszą być przygotowani i lekarze, i pacjenci

Oddział covidowy zapełnił się w kilkanaście godzin

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum