Muzea Watykańskie tylko z paszportem covidowym. Nowe przepisy od 6 sierpnia

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP30 lipca 2021 14:30

Muzea Watykańskie będą dostępne dla zwiedzających tylko z paszportem covidowym. Komunikat w tej sprawie wydała dyrekcja. Przepisy wejdą w życie 6 sierpnia zgodnie z zapowiedziami włoskiego rządu.

Muzea Watykańskie będą dostępne tylko dla zaszczepionych. Fot. Shuterstock
  • Zgodnie z zapowiedziami włoskiego rządu, już od 6 sierpnia Unijne Certyfikaty będą obowiązywały przy wejściu m.in. do kin, muzeów czy restauracji
  • Dyrekcja Muzeów Watykańskich już teraz zapowiedziała, że zwiedzanie będzie możliwe wyłącznie za okazaniem paszportu covidowego
  • Chcąc odwiedzić zabytkowe Muzea, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja

Muzea Watykańskie wyłącznie dla zaszczepionych

Rząd Mario Draghiego zapowiedział, że od 6 sierpnia tzw. Green Pass będzie wymagany przy wejściu do kin, teatrów, muzeów i innych placówek kultury, a także między innymi do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, siłowni, parków rozrywki i na basen. To przepustka wydawana na podstawie zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu z Covid-19 lub negatywnego wyniku testu.

Dyrekcja Muzeów Watykańskich zapowiedziała, że personel będzie mógł poprosić o okazanie nie tylko przepustki Covid-19 w formie cyfrowej lub papierowej bądź jej odpowiednika, ale także dokumentu tożsamości.

W związku z reżimem sanitarnym konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc na internetowej stronie Muzeów. 

Wymagany paszport covidowy

Przypomnijmy, Włochy jest jednym z państw, które wprowadziło przepisy nakładające obostrzenia na osoby niezaszczepione. Już od 6 sierpnia Unijne Certyfikaty będą obowiązywać na terenie całego kraju przy wejściu do: kin, teatrów, muzeów, restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, basenach, siłowni oraz kasyn.

We Włoszech dokument będą musiały okazać wszystkie osoby powyżej 12 roku życia. Przepustka w tym kraju jest wydawana osobom, które przyjęły jedną dawkę szczepionki, mają aktualny negatywny wynik testu, a także osobom po przejściu zakażenia.

Czytaj: Obowiązkowe paszporty covidowe. Lista krajów coraz dłuższa. Od 6 sierpnia Włochy

Kto może pobrać paszport covidowy?

  • każda osoba, która otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (kraje same decydują czy wymagają pełnego zaszczepienia, czy tylko jednej dawki. W Polsce wymagane jest pełne szczepienie). Certyfikat będzie ważny od 14. do 365. dnia po podaniu ostatniej dawki.
  • osoba, z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Czas ważności certyfikatu wynosi wówczas 48 godzin
  • osoba, która przeszła zakażenie COVID-19. Certyfikat będzie ważny od 11. do 180. dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR.

Czytaj: Paszport covidowy. Jak pobrać Certyfikat COVID-19? Gdzie jest niezbędny?

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum