Moskwa: zidentyfikowano 40 ciał

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2010 20:48

Udało się zidentyfikować 40 ciał pasażerów polskiego Tu-154 - powiedział w "Kropce nad i" prokurator generalny Andrzej Seremet.

Dodał także, że trumny z ciałami są już gotowe do przewiezienia samolotem do Polski.

Wśród zidentyfikowanych są ciała, m.in. Ryszarda Kaczorowskiego, Krzysztofa Putry, Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kochanowskiego, Joanny Agackiej-Indeckiej, Mariusza Kazana i Janiny Fetlińskiej.

Ciała ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu trafiły do Żarowa w Carycynie, na południowo-wschodnich obrzeżach stolicy Rosji. Tam prowadzone są czynności identyfikacyjne. W pracach uczestniczy 37 rosyjskich śledczych medycyny sądowej oraz 45 kryminologów. W czynnościach identyfikacyjnych uczestniczą też polscy eksperci z zakresu medycyny sądowej.

Tylko niektóre ciała zostały zidentyfikowane na podstawie oględzin, w pozostałych przypadkach potrzebne były badania DNA.

 – Polscy specjaliści, działają wspólnie z Rosjanami. Badania są przeprowadzane na podstawie próbek DNA przekazanych przez rodziny ofiar. Dostarczono wymazy i próbki krwi, niektórzy oddają krew na miejscu – podkreślił Andrzej Seremet. Jak dodał, ma nadzieję, że uda się zidentyfikować ciała wszystkich ofiar.

Prokurator Generalny zwracał uwagę na doskonałą współpracę ze stroną rosyjską we wszystkich sprawach.

– W tej kwestii jest naprawdę bardzo dobrze i nie są to slogany. Prokuratorzy są zdumieni skalą solidarności, jaka ich spotyka ze strony także zwykłych Rosjan – zaznaczył.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum