Moskwa: Maria Kaczyńska już wraca do kraju

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2010 09:16

Trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej wyjechała we wtorek tuż po godz. 8 czasu lokalnego z moskiewskiego Biura Ekspertyz Sądowych.

Tuż po godz. ósmej czasu lokalnego trumna z ciałem prezydentowej Kaczyńskiej została przewieziona z Biura Ekspertyz Sądowych na lotnisko Domodiedowo, gdzie czekał polski wojskowy samolot transportowy.

Marię Kaczyńską pożegnał jej brat, Konrad Mackiewicz. W dłonie siostry włożył perłowy różaniec. Następnie hołd zmarłej przy otwartej trumnie złożyła dwójka ministrów z Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda i Bożena Borys-Szopa. Minister Duda przykrył trumnę biało-czerwoną flagą, brat prezydentowej położył na niej kwiaty, a Borys-Szopa ustawiła zdjęcie uśmiechniętej prezydentowej.

Żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przejęli trumnę z kamiennego katafalku i odprowadzili na pokład polskiego wojskowego samolotu transportowego CASA.

Jacek Sasin, minister w Kancelarii Prezydenta poinformował, że specjalny samolot przyleci do Warszawy na lotnisko wojskowe ok. 10.30.

Uroczystość przywitania będzie miała charakter rodzinny. Potem, ciało Marii Kaczyńskiej zostanie przewiezione – w asyście policjantów na motocyklach – do kaplicy w Pałacu Prezydenckim.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum