Morawiecki: od 4 maja otwarcie dla aktywności sportowej w dystansie społecznym

Autor: jj/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2020 13:34

Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki - mówił w czasie niedzielnej konferencji prasowej (25 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając, że od 4 maja będzie można korzystać na przykład z Orlików czy kortów tenisowych.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W czasie konferencji premier Morawiecki przedstawił plan zdejmowania obostrzeń w sporcie. Rozpoczęcie drugiego etapu (po możliwości korzystania z lasów i parków) przewidziano na 4 maja. Od tej daty będzie możliwość korzystania z boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. W takich miejscach jest bowiem możliwość zapewnienia dystansu społecznego i możliwości jego utrzymania.

W trzecim etapie, jak zapowiedział premier, będzie można korzystać z sal szkolnych, hal sportowych, obiektów zamkniętych - z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych.

W czwartym etapie ma zostać uruchomiona możliwość korzystania z siłowni, sal fitness, sal tanecznych, kręgielni - miejsc, w których wszyscy przebywają bliżej siebie.

- Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach - mówił Morawiecki, dodając, że pod koniec maja zakłada możliwość uruchomienia rozgrywek ligowych piłki nożnej i żużla, na razie bez udziału publiczności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum