×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Morąg: koniec ewakuacji, saperzy przystępują do pracy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 grudnia 2018 11:04

Bez większych problemów przebiegła ewakuacja mieszkańców Morąga, którzy mieszkają w strefie zagrożenia wybuchem. W punktach ewakuacyjnych przebywa w sumie 600 osób, reszta jest u znajomych i rodzin - poinformował PAP wiceburmistrz Morąga Leszek Biernacki.

Morąg: koniec ewakuacji, saperzy przystępują do pracy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceburmistrz Morąga Leszek Biernacki poinformował w sobotę (15 grudnia) PAP, że ewakuacja pacjentów szpitala, osób obłożnie chorych i mieszkańców Morąga przebiegła sprawnie. - Ulice w strefie zagrożenia są puste, zakłady pracy pozamykane, nie jeżdżą pociągi. Wjazd do zagrożonych dzielnic miasta jest zamknięty. Za chwilkę do pracy przystąpią saperzy - powiedział wiceburmistrz Morąga Leszek Biernacki.

Od rana w Morągu ewakuowano 6 tys. osób. W punktach ewakuacyjnych przebywa w sumie około 600 osób, reszta na czas usuwania bomb z terenu jednostki wojskowej zatrzymała się u rodzin i znajomych. Chorzy i pacjenci szpitala przebywają w zorganizowanych w salach gimnastycznych szkół szpitalach polowych.

Powodem ewakuacji części Morąga jest znalezienie w czwartek na terenie jednostki wojskowej ponad 20 bomb z czasów II wojny światowej. Biernacki powiedział PAP, że każdy z pocisków waży ponad 100 kg. Prawdopodobnie podczas prac ziemnych na terenie miejscowych koszar odkopano pozostałość po zasypanym dawnym składzie amunicji z czasów II wojny światowej. Z tego powodu nie można wykluczyć, że bomb będzie w tym miejscu znacznie więcej.

- Saperzy mówią o 20-30 pociskach, ale okaże się, ile ich jest, gdy przystąpią do pracy - dodał wiceburmistrz.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Czytaj: Ewakuacja w szpitala Morągu. Odnaleziono pociski z II wojny

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze